English   Site Haritası
Faaliyetler
RAM - Radyasyon Alan Monitörü ve İzleme Sistemi
AIM Enerji tarafından İTÜ Enerji Enstitüsü ile birlikte tasarlanan RAM ekipmanı 7 inç dokunmatik LCD ekran ve yarı iletken radyasyon sensörü ile teknolojik olarak öne çıkmaktadır. Yönetici tarafından ayarlanabilen radyasyon doz hızı alarm seviyeleri sayesinde, ölçülen radyasyon doz hızı ilgili eşikleri geçtiğinde cihazın üst kısmındaki LED’ler ile görsel ve içindeki buzzer ile işitsel uyarılar verebilmektedir. 


Histogram menüsünden son 1 dk. İçerisinde ölçülmüş olan radyasyon doz hızı seviyeleri grafiksel olarak görüntülenebilmektedir.RAM cihazları üzerlerindeki Ethernet RJ45 ve  Wi-Fi  gibi TCP/IP destekli arayüzler sayesinde Bulut sunuculara “Nesnelerin Internet’i” (IoT) protokolleri ile anlık ölçüm verilerini gönderebilmektedir. Bu özelliği ile pazardaki mevcut alan monitörlerinden öne çıkmaktadır.  Cihaz üzerindeki RS485 (RJ11) arayüzü ile daisy-chain yapısı ile bir veya birden fazla cihazın MODBUS protokolü kullanılarak iletişimi mümkün olmaktadır. Ayrıca cihaz üzerindeki USB-A arayüzüne takılan USB belleklere ölçüm verilerini loglayabilir.

RAM cihazının yazılım güncellemeleri USB bellek üzerinden Dosya Yükleme menüsü üzerinden yapılabilmektedir. USB üzerinden cihaz ayar parametreleri ve kalibrasyon parametrelerinin yüklenmesi de mümkündür.


Cihazın menü dilleri ayarlanabilmektedir.Teknik Veriler:

Ölçüm Aralığı : 0.1 … 10.000 uSv/h
Sensör: Yarı İletken PIN Diyot
Besleme Gerilimi: 12V DC
Pil Tipi/Ömrü : Şarj Edilebilir 18650 Lityum NMC , min 2 saat
Ekran: 7 inç Rezistif Dokunmatik LCD
Arayüzler: Ethernet-RJ45, RS485-RJ11, USB-A, Wi-Fi (802.11b/g/n)Copyright AİM ENERJİ - 2016 Web Tasarım